Ogłoszenie

Aktualny czas na świecie

#1 14-09-2010 13:28:30

 SUMO

http://tinyurl.com/2wafnla

[PLR] Generał Broni

10119254
Skąd: Siemianowice Śląskie
Zarejestrowany: 01-06-2010
Posty: 185
Punktów :   
PSN ID: arcadiush
Ulubiona drużyna: FC Barcelona
WWW

Tomasz Bagiński - mistrz animacji komputerowej

Tomasz Bagiński - mistrz animacji komputerowej


http://www.filmpolski.pl/z4/17o/16517_1.jpg

Biografia:

Ur. 10 stycznia 1976 w Białymstoku - Rysownik, animator, reżyser. Jest artystą samoukiem. Porzucił studia architektoniczne na czwartym roku dla robienia filmów.

Pierwszy film studencki "Rain" wygrał w 1998 roku kilka lokalnych nagród i stał się przepustką do firmy Platige Image, w którym obecnie zajmuje stanowisko dyrektora artystycznego.
Tomek Bagińskima na swoim koncie publikacje na temat filmu w większości gazet branżowych na całym świecie. Od Stanów Zjednoczonych do Chin i Japonii.

W przerwach pomiędzy realizacją swoich autorskich projektów, pracuje nad efektami specjalnymi i animacją na potrzeby produkcji kinowych i reklamowych (ponad 50 zrealizowanych). Nie obce są mu również realizacje teatralne. Jest reżyserem m.in. wirtualnej scenografii do powstałej na potrzeby jubileuszowego koncertu Krzysztofa Pendereckiego "Siedem bram Jerozolimy”, na bazie którego powstał film muzyczno-baletowy, nominowany przez Międzynarodową Akademię Telewizyjną do Emmy Award 2009.

W 2009 zakończył swój najnowszy film pt. "Kinematograf”. Obecnie przygotowuje się do realizacji pierwszego pełnometrażowego filmu fabularnego "Hardkor 44”.

http://www.fakt.pl/m/Repozytorium.Obiekt.aspx/-650/-550/faktonline/634123735005954147.jpg

Nagrody:

Między 1999 i 2002 Tomasz Bagiński pracował z przerwami nad swoim poważnym debiutem krótkometrażowym – "Katedrą". Film zdobywa w 2002 roku główną nagrodę "Best Animated Short" na największym festiwalu animacji i efektów specjalnych SIGGRAPH, a rok później otrzymuje nominację do Oscara w kategorii krótki film animowany. W 2005 roku zdobywa nagrodę Jury na festiwalu SIGGRAPH, stając się jednocześnie pierwszym w historii festiwalu twórcą, który otrzymał obie główne nagrody. W roku 2005 otrzymał nagrodę Brytyjskiej Akademii Filmowej BAFTA w kategorii krótki film animowany. Potwierdzeniem sukcesu obu produkcji są nagrody i udział filmów i twórców na kilkudziesięciu międzynarodowych festiwalach.

Katedra:
(2003) nominacja do Oscara, Krótki Film Animowany (USA)
(2003) 43 Krakowski Festiwal Filmowy, Srebrny Lajkonik (Polska)
(2002) SIGGRAPH, Najlepszy Krótki Film Animowany (USA)
(2002) British Animation Festival, Najlepszy Komputerowy Film Animowany (Wielka Brytania)
(2002) Animago, Najlepszy Film Festiwalu (Niemcy)
(2002) Artfutura, Najlepszy Film, Nagroda Publiczności (Hiszpania)

Sztuka spadania:
(2006) nagroda Brytyjskiej Akademii Filmowej BAFTA, Najlepszy Krótki Film Animowany (USA)
OSCAR Semi-Finalist, Krótki Film Animowany (USA)
(2005) SIGGRAPH, Nagroda Jury (USA)
(2005) Prix Ars Electronica Film Festival, „Golden Nike” (Austria)
(2005) Animago, „Animago Award” (Niemcy)
Dresden Film Festival, „Youth Oscar Animation” (Niemcy)
Arizona Film Festival, Najlepszy Film Animowany (USA)
(2005) Beverly Hills Film Festival, Najlepszy Film Animowany (USA)
(2005) Digital Shorts Competition, "Grand Prix" – Golden Horse Awards (Tajwan)
China International Cartoon and Digital Art Screening Festival, Wyróżnienie specjalne (Chiny)

Wiedźmin - Intro:
(2008) nominacja do nagrody Visual Effects Society w kategorii Sekwencje Filmowe w Grze Komputerowej (USA)

Siedem Bram Jerozolimy:
(2009) Nagroda Główna, Czeski Kryształ na festiwalu Złota Praga (Czechy)
(2009) nominacja do nagrody Rose d'Or w Lucernie (Szwajcaria)
(2009) nominacja do nagrody Emmy International (USA)

Kinematograf:
(2009) Grand Prix festiwalu Animago w kategorii najlepszy krótki film. (Niemcy)

http://img.interia.pl/rozrywka/nimg/Tomasz_Baginski_fot_Artur_949139.jpg

Twórczość:

Rain (1998)
- Odpowiedzialny za: reżyserie, scenariusz
- Czas trwania: 3 min. 13 sek.
- Informacja: Pierwszy film Tomka Bagińskiego, który w 1998 roku dał mu przepustkę do pracy w Platige Image.
- Opis: Akcja filmu rozgrywa się w przyszłości, na Ziemi zniszczonej przez globalne ocieplenie, gdzie ludzie, aby poczuć deszcz, muszą się podłączyć do wirtualnej rzeczywistości...
- Film:


http://img638.imageshack.us/img638/1979/katedrao.jpg
Katedra/Cathedral, The (2001) 
- Odpowiedzialny za: reżyserie, scenariusz, opracowanie plastyczne
- Czas trwania: 6 min. 28 sek.
- Katedra - oficjalna strona
- Informacja: "Katedra" to krótkometrażowy siedmiominutowy film animowany Tomka Bagińskiego, zrealizowany na podstawie opowiadania Jacka Dukaja. Film otrzymał nagrodę Best Animated Short - Siggraph 2002 na największych światowych targach grafiki komputerowej i efektów specjalnych, odbywających się w 2002 roku w San Antonio w Stanach Zjednoczonych. W ubiegłym roku "Katedra" otrzymała także kilka innych nagród i wyróżnień.
W werdykcie Jury z Siggraphu 2002 możemy przeczytać: "Praca ta została wybrana jednomyślnie przez jury Computer Animation Festival jako najlepsza w kategorii Best Animated Short. Nadzwyczaj bogata wizualizacja osięgnięta w "Katedrze" stała się pokusą dla jurorów CAF. Film był wielokrotnie oglądany i za każdym razem oczarowywał dokładnością wykonania. Jest to piękna animacja - reprezentująca wybitne prace, jakie otrzymujemy z małych, ale bardzo kreatywnych firm produkcyjnych w kraju i za granic?". "Katedra" zaliczana jest do najlepszych dzieł w tej kategorii filmowej, co pozwoliło o ubieganie się i uzyskanie nominacji Amerykańskiej Akademii Filmowej do Oscara w kategorii Short Films - Animation (Animowany Film Krótkometrażowy).
Producentem "Katedry" jest firma post-produkcyjna Platige Image, specjalizująca się w tworzeniu animacji 3D, grafiki oraz efektów specjalnych na potrzeby reklam, kina i telewizji.

- Opis: Opowieść o pielgrzymie, który przybywa do Katedry położonej na skraju znanego świata. Pragnie odpowiedzi. Znajduje spokój.
- Film:


http://img641.imageshack.us/img641/8451/undo.jpg
Undo (2002)
- Współpraca przy projekcie
- Czas trwania: 2 min. 45 sek.
- Undo - oficjalna strona
- Informacja: Krótkometrażowy film animowany Marcina Waśko zrealizowany na podstawie jego własnego scenariusza. Film otrzymał główną nagrodę na festiwalu Animago w 2003 roku ("Animago Award" w kategorii "Professional/Animation Short Film").
- Opis: Historia człowieka, który w bibliotece zawierającej historię ludzkich losów, odnajduje swój własny. Czy ingerując w zapis swojego życia jest w stanie je zmienić?
- Film:


http://img13.imageshack.us/img13/710/sztukaspadania.jpg
Sztuka spadania/Fallen art (2004)
- Odpowiedzialny za: reżyserie, scenariusz, produkcje
- Czas trwania: 5 min. 40 sek.
- Sztuka spadania – oficjalna strona
- Informacja: Drugi krótkometrażowy film animowany w dorobku Tomka Bagińskiego. Film wziął udział w kikudziesięciu międzynarodowych festiwalach filmowych zdobywając liczne nagrody m.in. „Golden Nike” Prix Ars Electronica Film Festival (2005), „Jury Honors” Siggraph (2005) czy „Animago Award” (2005). Uwieńczeniem sukcesu „Sztuki Spadania” jest nagroda Brytyjskiej Akademii Filmowej i Telewizyjnej (BAFTA) w kategorii „Short Animation Film” (2006).
- Opis: Zapomniana baza wojskowa gdzieś na Pacyfiku. Wysyłani są tam zasłużeni oficerowie, których wojsko nie może się jeszcze pozbyć, a którzy w wyniku wypełnionych misji stracili rozum i kontakt z rzeczywistości?ą Tam w oddaleniu od cywilizacji, praw i kodeksów pielęgnują swoje dziwactwa.
- Teaser:

- Film:


http://img819.imageshack.us/img819/1210/witcherintro.jpg
Wiedźmin/Witcher, The - Gra komputerowa (2007)
- Odpowiedzialny za: Intro oraz Outro - reżyseria animacji
- Czas trwania: Intro: 7 min. 30 sek.; Outro: 2 min. 49 sek.
- Wiedźmin – oficjalna strona gry
- Informacja: Do powstałej w warszawskim studiu CD Project RED gry Wiedźmin, Platige Image pod przewodnictwem Tmasza Bagińskiego wykonał dwa filmiki, pierwszy, wprowadzający w świat gry oraz drugi, kończący rozgrywkę.
- Intro:

- Outro (uwaga spoiler - zakończenie gry):


http://img267.imageshack.us/img267/9251/witcherbiaywilk.jpg
Wiedźmin: Powrót Białego Wilka/Witcher: Rise of the White Wolf , The - Gra wideo (2008)
- Odpowiedzialny za: Teaser - reżyseria animacji
- Czas trwania: Intro: 1 min. 30 sek.
- Informacja: Wiedźmin: Powrót Białego Wilka - port gry Wiedźmin na konsole, który był przygotowywany przez CD Projekt RED we współpracy z francuskim studiem WideScreen Games, zapowiedziany 2 grudnia 2008 roku. Prace nad Powrotem Białego Wilka zostały jednak wstrzymane, po części z problemów finansowych, niedotrzymywania warunków umowy przez francuskiego developera oraz przerzuceniem prac CD Project RED na prace nad pełnoprawnym sequelem gry. Platige Image oprócz teasera promującego grę, stworzy także dodatkowe sceny, intro oraz całkowicie nowy fragment filmu wprowadzający w świat gry.
- Teaser:


http://img641.imageshack.us/img641/2125/medeinchina.jpg
Made in China (2008)
- Odpowiedzialny za: reżyserie
- Made in China – informacje o projekcie
- Informacja: Animacja na podstawie pomysłu i scenariusza Organizacji Reporterzy Bez Granic, zrealizowało kilkudziesięciosekundowy film animowany pt. „Made in China”, w którym autorzy odnoszą się do sytuacji związanej ze zbliżającą się Olimpiadą w Chinach. Prezentujemy teaser z tej produkcji.

http://img4.imageshack.us/img4/3915/bieg3d.jpg
Bieg 3D (2009)
- Odpowiedzialny za: reżyserie
- Bieg 3D – informacje o projekcie
http://www.platige.com/photo.php?tw=400&th=300&dir=files/podstrony/&src=bieg.jpg
- Informacja: Pierwszy w Polsce, krótkometrażowy film w pełni stworzony w 3D. Ten wyjątkowy projekt powstały w innowacyjnej technologii stereoskopowej, miał swoją premierę 2 października, jego emisja rozpoczęła się tylko i wyłącznie w Internecie na specjalnie zaprojektowanej trójwymiarowej stronie www.lech.pl. Po premierze internetowej film zobaczą widzowie sieci Multikino w całym kraju.
- Zapowiedź kampanii reklamowej Lecha:


http://img828.imageshack.us/img828/6858/7bram.jpg
Siedem Bram Jerozolimy (2009)
- Odpowiedzialny za: reżyserie animacji
- Informacja: Film muzyczno-baletowy "Siedem bram Jerozolimy", powstały na bazie koncertu jubileuszowego, zarejestrowanego przez Telewizję Polską, został już zwycięzcą Golden Prague (2009), a także zdobył nominację do Rose d'Or Festival (2009) i Rockie Prize w Kanadzie. Aktualnie największym sukcesem tej produkcji jest nominacja Międzynarodowej Akademii Telewizyjnej do Emmy Award 2009, najważniejszej nagrody przemysłu telewizyjnego. Wirtualna scenografia powstała na potrzeby koncertu najbardziej znanego, współczesnego polskiego kompozytora Krzysztofa Pendereckiego. To oryginalne widowisko artystyczne w warszawskim Teatrze Wielkim - Operze Narodowej odbyło się 23 listopada 2008 roku, w dniu 75 urodzin Krzysztofa Pendereckiego.
- Zwiastun:


http://img163.imageshack.us/img163/8690/kinematograf.jpg
Kinematograf (2009)
- Odpowiedzialny za: reżyserie, scenariusz
- Czas trwania: 12 min. 10 sek.
- Kinematograf – oficjalna strona
- Informacja: Kolejnym wspólny krótkometrażowy projekt Tomka Bagińskiego oraz ekipy Platige Image, którego scenariusz bazuje na opowiadaniu jednego z polskich twórców komiksów Mateusza Skutnika (z serii 'Rewolucje'). Dwa miesiące po premierze otrzymał nominację Złotych Lwów 66 Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji.
- Opis: Francis jest wynalazcą. Jego wynalazek ma zmienić świat. O jednym zapomniał. Marzenia zawsze kosztują za dużo. Skupiony wyłącznie na sobie i pracy zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji zbyt późno.
- Film:


http://img535.imageshack.us/img535/6976/animowanahistoria.jpg
Animowana Historia Polski (2010)
- Odpowiedzialny za: reżyserie
- Czas trwania: 8 min. 31 sek.
http://www.platige.com/photo.php?tw=400&th=300&dir=files/podstrony/&src=anim_hist_pol_13a.jpg
- Informacja: Projekt prezentacyjno-edukacyjny zrealizowany w technologii 2D oraz stereoskopii 3D na zlecenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości jako część polskiego pawilonu podczas EXPO 2010 w Shanghaju. Animowana wyprawa przez tysiącletnią historię Polski - od Państwa Piastów po obrady Okrągłego Stołu, upadek komunizmu i wejście do Unii Europejskiej.
"Historia Polski" to, według autora, wizualny poemat, gdzie "ważne momenty naszej historii wymieszane są ze skojarzeniami, z symbolami, prezentacjami miast, ludzi, charakterystycznych budowli; to obraz, na którym przewijać się będzie mapa, wizualne wyjaśnienia konkretnych sytuacji, ważne gesty, ważne słowa."
Dzieło to, przygotowane pod opieką naukową wybitnego historyka, prof. Henryka Samsonowicza, jest stylowym wizualnym kolażem, który trafi w gusta zarówno wielbicieli wysmakowanej filmowej formy, jak i historycznych purystów.

- Film:


http://img683.imageshack.us/img683/6997/grunwald.jpg
Grunwald 1410 - 2010, walka 600. - lecia (2010)
- Odpowiedzialny za: reżyserie
- Czas trwania: Spot został stworzony w trzech wersjach, 25 s., 60 s., 90 s.
- Informacja: Grunwald, spot przygotowany na obchody 600. rocznicy bitwy pod Grunwaldem. Wykonany przez Platige Image pod kierunkiem Tomasza Bagińskiego.
- Film - Wersja 90 s.:


Stereoskopowa rekonstrukcja obrazu "Bitwy pod Grunwaldem" Jana Matejki (2010)
- Odpowiedzialny za: koncepcję projektu
- Informacja: Kierowana przez Rafała Kidzińskiego grupa grafików z Platige Image pracuje nad trójwymiarową interpretacją obrazu Jana Matejki "Bitwa pod Grunwaldem". Przedstawiamy spot pokazujący koncepcję wymyśloną przez Tomka Bagińskiego.
Graficy wyrzeźbią trójwymiarowe modele postaci, a następnie rozstawią je w przestrzeni. Dzięki temu widzowie będą mogli zobaczyć dzieło Matejki z innej niż dotychczas perspektywy.
Premiera trójwymiarowej wersji obrazu Matejki uświetni obchody 600. rocznicy Bitwy pod Grunwaldem. Projekt jest częścią programu "Rezydencje artystyczne" realizowanego przez Muzeum Narodowe w Warszawie, a sponsorowanego przez Orlen.

- Fragment dzieła:


Wszyscy święci (2008-)
- Odpowiedzialny za: reżyserie
http://www.platige.com/newsletter/n10/obrazki/news2.jpg
- Informacja: "Wszyscy święci" to zabawna opowieść, cechująca się specyficznym poczuciem humoru, o pieczeniu ciasta, brzydkich słowach i wszystkich świętych, ... prawie wszystkich. Autorami scenariusza są bracia Tomasz i Bartosz Minkiewiczowie, autorzy popularnej serii komiksowej "Wilq - superbohater". "Pomysł realizacji filmu wyszedł ze strony firmy Platige Image" - mówi Bartosz Minkiewicz. "Któregoś dnia otrzymaliśmy od nich zapytanie, czy przypadkiem nie bylibyśmy zainteresowani ekranizacją, któregoś z naszych komiksów. Z czasem okazało się, że żadna z historii, jakie mieliśmy w szufladzie, nie spełnia naszych oczekiwań i musieliśmy wymyślić coś nowego. Tak narodzili się "Wszyscy święci".
Obecnie trwają prace nad konceptami poszczególnych bohaterów. Autorami projektów postaci są również bracia Minkiewiczowie, których praca nad filmem nie ogranicza się jedynie do scenariusza. "Obaj z bratem jesteśmy absolwentami ASP i potraktowaliśmy to jako kolejne wyzwanie, które jest szansą zdobycia nowych doświadczeń oraz umiejętności" - wyjaśnia Bartosz.


http://img713.imageshack.us/img713/4185/hardkore44.jpg
Hardkor 44 (2012)
- Odpowiedzialny za: reżyserie
- Hardkor 44 – oficjalna strona
- Informacja: Film powstający na zlecenie Muzeum Powstania Warszawskiego, który zostanie zrealizowany w technice w jakiej powstawały ekranizacje słynnych komiksów „300” oraz „Sin City”. Wystąpią w nim prawdziwi aktorzy, a świat filmowy zostanie stworzony przy pomocy technik komputerowych.
Schyłek lata 1944. Warszawa jest częściowo opanowana przez Powstańców, Niemcy przegrupowują się. Na rozkaz najwyższych władz do miasta skierowany zostaje doborowy, eksperymentalny oddział słynącego z okrucieństwa Wagnera. Oszpecony SS-man ma za zadanie nie tylko zgnieść opór Polaków, ale przede wszystkim uczynić z zagłady Stolicy przykład dla innych okupowanych przez Rzeszę krajów. Tymczasem w ogarniętym chaosem mieście pojawia się Arnold- były żołnierz, który w niejasnych okolicznościach zniknął po kampanii wrześniowej. Kompletuje on ekipę nietypowych specjalistów- są to przestępcy i outsiderzy, a nawet kolaboranci. Razem z nimi planuje brawurową akcję, w której stawką są łupy wojenne należące do samego Wangera. W rzeczywistości gra idzie o najwyższą stawkę, a niebezpieczeństwo jest ogromne. Wanger sprowadził do Warszawy eksperymentalny oddział cyborgów bojowych, osławione wunderwaffe zdolne do zmiażdżenia Warszawy i odwrócenia losów wojny. Morderczo precyzyjne maszyny inicjują nierówną grę z powstańcami. Cel Wangera jest prosty: zrównać miasto z ziemią. Ludzie Arnolda nie spodziewają się starcia z takim przeciwnikiem, zarazem- są jedynymi, którzy są w stanie takie starcie przetrzymać i przejąć inicjatywę. Pod gradem kul, podczas starcia z nieludzkim wrogiem zweryfikują  prawdę o sobie...

- Trailer:


Ciekawostki:

- Tomek Bagiński jest autorem wszystkich okładek do książek Jacka Dukaja. Kilka przykładów poniżej:
http://merlin.pl/Perfekcyjna-niedoskonalosc_Jacek-Dukaj,images_product,27,978-83-08-04277-9.jpg
http://merlin.pl/Inne-piesni_Jacek-Dukaj,images_product,19,978-83-08-04226-7.jpg
http://merlin.pl/Lod_Jacek-Dukaj,images_product,27,978-83-08-03985-4.jpg

- Tomasz Bagiński jest autorem oprawy graficznej telewizyjnej "Panoramy".

- Tomek Bagiński ma na swoim koncie publikacje na temat filmu w większości gazet branżowych na całym świecie. Od Stanów Zjednoczonych do Chin i Japonii.

- Tomasz Bagiński zaczynał programowanie od programu "Sculppt4d" na Amidze.

- Jako grafik komputerowy jest twórcą wielu polskich reklam, w tym m.in. postaci Pysia z reklam dla producenta soków marchewkowych.
http://www.wirtualnemedia.pl/img/23/56/_original/195_pysio.jpg

- W 2007 roku wyreżyserował spot do kampanii reklamowej Duracell pt. "Duracell - dodaje mocy marzeniom".

- Wywiad z Tomaszem Bagińskim na portalu max3d.pl

- Tomasz Bagiński na Facebooku


http://gamercards.playfire.com/_/psn/87094/0/1.png

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
fotografia w ciązy www.moment.pl wynajem autobusów Piła busy Passau