Ogłoszenie

Aktualny czas na świecie


#1 09-10-2010 17:10:07

 SUMO

http://tinyurl.com/2wafnla

[PLR] Generał Broni

10119254
Skąd: Siemianowice Śląskie
Zarejestrowany: 01-06-2010
Posty: 185
Punktów :   
PSN ID: arcadiush
Ulubiona drużyna: FC Barcelona
WWW

Krótki metraż

Krótkimetraż - to ciekawe filmy krótkometrażowe, które nie tylko poznasz, ale i obejrzysz w całości! Wszak nie liczy się długość, a jakość.

"Mortal Kombat: Rebirth"
reżyseria: Kevin Tancharoen
obsada: Jeri Ryan, Ian Anthony Dale, Lateef Crowder
premiera: 8 czerwca 2010 (Świat)
produkcja: USA
czas trwania: 8 minut
ocena: 8,5/10

MK: Rebirth to testowy film promocyjny, który jak się okazało, miał zainteresować Warner Bros. wizją młodego reżysera, by powierzyli mu odświeżenie kinowej adaptacji gry. Za choreografię walk w shorcie odpowiadał Larnell Stovall, który zgarnął nagrody za najlepszą choreografię roku do filmu "Undisputed 3". Budżet krótkometrażówki zamknął się w 7,500 dolarach, a film w kilka dni od premiery stał się wielkim hitem w internecie. Narazie jednak nie ma gwarancji, że ci aktorzy i ekipa powrócą w kinowej wersji, ani czy w ogóle w końcu ten film powstanie - wszystko w rękach właściciela marki Mortal Kombat - Warner Bros."Sztuka spadania/Fallen Art"
reżyseria: Tomasz Bagiński
obsada: Arkadiusz Jakubik i Dariusz Toczek (głosy)
premiera: 26 listopada 2004 (Polska); 13 września 2004 (Świat)
produkcja: Polska
czas trwania: 5 minut 40 sekund
ocena: 7,5/10

Drugi krótkometrażowy film animowany w dorobku Tomka Bagińskiego. Film wziął udział w kikudziesięciu międzynarodowych festiwalach filmowych zdobywając liczne nagrody m.in. „Golden Nike” Prix Ars Electronica Film Festival (2005), „Jury Honors” Siggraph (2005) czy „Animago Award” (2005). Uwieńczeniem sukcesu „Sztuki Spadania” jest nagroda Brytyjskiej Akademii Filmowej i Telewizyjnej (BAFTA) w kategorii „Short Animation Film” (2006).

Więcej o twórczości Tomasza Bagińskiego dowiesz się Tutaj


"Eleveted"
reżyseria: Vincenzo Natali
obsada: David Hewlett, Bruce McFee, Vicki Papavs
premiera: 1997 (Świat)
produkcja: Kanada
czas trwania: 17 minut
ocena: 6,5/10

Siedemnaście minut jazdy windą, której towarzyszy nieustające napięcie i strach to główne elementy składowe debiutu filmowego Vincenzo Natali - autora m. in. "Cube" (1997) czy "Splice/Istota" (2009), który określił swe dzieło mianem "filmu o potworach, w którym nie ma potworów". Jeśli wcześniej nie spotkaliście się z tym krótkometrażowym obrazem, nakręcony za marne kilka dolarów, a macie wolny kwadrans to spójrzcie sami jak powinno wyglądać wciągające kino grozy, którego ideą jest wzbudzenie w odbiorcy strachu.
"Sintel"
reżyseria: Colin Levy
obsada: Halina Reijn (głos Sintel)
premiera: 27 września 2010 (Świat)
produkcja: Holandia
czas trwania: 14 minut
ocena: 7/10

Wzruszająca kilkunastominutowa opowieść fantasy o wojowniczce i małym smoku zrealizowana przez 14 osobową holenderską ekipę grafików komputerowych, która powstała w rok przy niemałym nakładzie finansowym 400 000 euro."Miracle Fish"
reżyseria: Luke Doolan
obsada: Karl Beattie, Tara Morice, Kieran Darcy-Smith
premiera: 16 stycznia 2009 (Świat)
produkcja: Australia
czas trwania: 17 minut
ocena: 7,5/10

Świetny, klimatyczny i trzymający w napięciu dramat, którego bohaterem jest chłopiec imieniem Joe, będący obiektem prześladowań i drwin ze strony swoich szkolnych kolegów. Na swoje ósme urodziny dostaje tytułową "Magiczną Rybkę" i wypowiada swoje życzenie. Jak ono brzmiało i czy rzeczywiście się spełniło musicie zobaczyć już sami."T2 3-D: Battle Across Time"
reżyseria: James Cameron, Stan Winston, John Bruno
obsada: Arnold Schwarzenegger, Edward Furlong
premiera: 1996 (Świat)
produkcja: USA
czas trwania: 7 minut
ocena: 6,5/10

Terminator 2 3-D to show odgrywane na żywo w jednym z parków rozrywki w LA. Składa się z dwóch części: strzelających do siebie żywych aktorów (kiedyś "oryginalni" filmowi aktorzy, obecnie ich dublerzy) oraz z kilkuminutowego filmu 3D, będącego pokazem możliwości Camerona, ówczesnych komputerów i grafiki 3D, w którym T-800 i John Connor przenoszą się do przyszłości. Właśnie owy film, który polecam jedynie fanom Terminatora możecie zobaczyć poniżej."Beyond Black Mesa"
reżyseria: Brian Curtin, Mathew Hal, Joy Gravel
obsada: Andrew Gothard, Walt Thomas
premiera: 26 lipca 2010 (Świat)
produkcja: USA
czas trwania: 12 minut
ocena: 7,5/10

Niezależny film krótkometrażowy Sci-fi, inspirowany kultową grą Half-Life. Bohaterem jest Adrian Shephard - bojownik ruchu oporu, który wspólnie ze swoją niewielką grupą ludzi próbuje ostrzec innych przed inwazją wojsk Combine. Produkcja filmu zajęła dwa lata i pochłonęła jedyne 1200 dolarów."Trzeci list/3rd Letter, The"
reżyseria: Grzegorz Jonkajtys
obsada: Rodrigo Lopresti
premiera: 3 marca 2010 (Świat)
produkcja: USA 
gatunek: Dramat, Thriller, Sci-Fi
czas trwania: 14 minut
ocena: 8,5/10

Rewelacyjny krótkometrażowy, mroczny film Sci-fi, autorstwa naszego rodaka. Wyczerpująca się bateria w wszczepionym rozruszniku serca i kłopoty finansowe to problemy, z którymi musi sobie jakoś poradzić bohater tej opowieści.


Film z polskimi napisami

"Tą stroną do góry/This Way Up"
reżyseria: Alan Smith, Adam Foulkes
muzyka: John Greswell
premiera: 24 kwietnia 2008 (Świat)
produkcja: Wielka Brytania
czas trwania: 8 minut
ocena: 7/10

Ta animacja komputerowa w 2009 roku nominowana była do Oscara (Najlepszy krótkometrażowy film animowany). Przedstawia pechowy dzień z życia dwóch grabarzy, którzy pozbawieni samochodu - karawana pogrzebowego sami starają się dostarczyć trumnę z ciałem na cmentarz co wcale nie jest takie proste..."Czarna Dziura/Black Hole, The"
reżyseria: Philip Sansom, Olly Williams
obsada: Napoleon Ryan
premiera: 21 września 2008 (Świat)
produkcja: Wielka Brytania
czas trwania: 3 minuty
ocena: 7/10

Tytułowa "Czarna Dziura" co prawda nie ma wiele wspólnego z obiektem astronomicznym, który wciąga wszystko wokół siebie, ale owa wydrukowana na kartce papieru "czarna plama" pozwala na zupełnie inne naginanie rzeczywistości. Jakimi konsekwencjami grozi jej używanie przekonajcie się sami."Portal: No Escape"
reżyseria: Daniel Trachtenberg
obsada: Danielle Rayne
premiera: 23 sierpnia 2011 (Świat)
produkcja: USA
czas trwania: 7 minut
ocena: 8/10

Samotna kobieta nieświadoma kim i gdzie jest budzi się w pomieszczeniu przypominającym więzienną cele. Jak zakończy się ów eksperyment i czy naszej bohaterce uda się wydostać na wolność, przekonajcie się sami. Przed Wami świetna produkcja Sci-Fi, która zaciekawi nie tylko fanów gry "Portal", do których to jest skierowana.
PS. Po obejrzeniu filmu zapraszam do zapoznania się z kulisami powstawania efektów specjalnych - The Making of Portal"KARA"
reżyseria: David Cage
obsada: Valorie Curry (głos KARY), Tercelin Kirtley
premiera: 7 marca 2012 (Świat)
produkcja: Francja (studio Quantic Dream)
czas trwania: 7 minut
ocena: 8/10

Owy film to projekt, a właściwie technologiczne demo nowego silnika francuskiego developera (autorów m. in. "Heavy Rain") ukazujące niespotykane wcześniej możliwości w wyrażaniu emocji na twarzy wirtualnych postaci. Film został po raz pierwszy zaprezentowany w marcu 2012 roku na corocznych targach Game Developers Conference (targach poświęconym twórcom gier wideo), jednak tak na prawdę (jak zdradził reżyser) został stworzony już rok wcześniej na potrzeby ich nowej (jeszcze nie ujawnionej) gry. Obejrzenie tego filmu nie będzie (wbrew tytułowi ) żadną KARĄ dla widza, a wzruszającą opowieścią o ludzkich emocjach na twarzy i w sercu pewnego... androida.
PS. Po obejrzeniu tej komputerowej animacji, liczonej w czasie rzeczywistym na konsoli PS3, zapraszam do zajrzenia za kulisy powstawania filmu - Behind the Scenes, a także obejrzenia wywiadu z reżyserem projektu - David Cage on Creating KARA

Minirecenzje najnowszych filmów pełnometrażowych znajdziesz Tutaj


http://gamercards.playfire.com/_/psn/87094/0/1.png

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.plr.pun.pl